Dronai.lt komanda surinko dažniausiai mūsų duodamus patarimus klientams apie saugų naudojimąsi dronais. Tikimės, kad ši informacija pravers visiems dronų pilotams!

Visi (su labai retomis išimtimis) dronai yra jautrūs vandeniui, drėgmei. Primygtinai patartina su dronu neskraidyti lyjant, sningant, esant dulksnai ar tirštam lietui. Jei lietus prasidėjo skrydžio metu, droną reikėtų nedelsiant nuleisti ir sausai nušluostyti.  Sušlapęs ir dėl to sugedęs dronas netenka garantijos.

Jei dronas įkrito į vandenį, ištraukite jį, išimkite bateriją ir padėkite džiūti. Negalima naudoti sušlapusios ir išdžiovintos baterijos – galutinai sugadins droną. Išdžiovintas dronas garantijos neturi, tačiau dar galima bandyti remontuoti. Net ir išdžiovinto drono negalima įjungti – išorė bus išdžiūvusi, bet viduje dar gali būti vandens ir dronas sudegs.

Drono baterijas ilgesnį laiką (virš 10 dienų) geriausia laikyti pusiau įkrautas ir kas tris mėnesius patikrinti jų įtampą ar nereikia šiek tiek įkrauti. Negalima ilgesnį laiko tarpą (ilgiau nei savaitė) laikyti iškrautų baterijų – baterija suges.

Prieš skrydį pasitikrinkite ar esate skraidymo zonoje ir į kokį aukštį galite kilti. Tai padaryti paprasta – Oran.lt. Lietuvoje maksimalus leidžiamas pakilimo aukštis – 120 metrų.

Net jei dronas turi kliūčių sensorius, jie yra tik pagalbinė priemonė. Esant prieblandai, ryškiai saulei, tikėtina, kad nepastebės smulkių kliūčių, kaip laidai ar smulkios šakos. Be to, kliūčių sensoriai neveikia skrendant sportiniu režimu.

Ant drono korpuso rekomenduojama užsiklijuoti lipduką su drono savininko kontaktais, jei dronas pasimestų.

Dronu galima skraidyti ir esant minusinei oro temperatūrai, tačiau drono bateriją iki pat pakilimo būtina laikyti šiltai (pvz. vidinėje striukės kišenėje). Taip pat verta atsiminti, kad esant minusinei temperatūrai drono skrydžio laikas trumpėja. Jei yra migla, o temperatūra siekia apie 0 laipsnių ir mažiau, gali apledėti propeleriai ir dronas nukris. Todėl patartina skraidyti trumpais intervalais, vis patikrinant propelerius.

Esant tirštam rūkui su dronu neskriskite arba tai darykite tik su visais išjungtais kliūčių sensoriais. Kitu atveju leidžiantis dronas rūką gali interpretuoti kaip žemės paviršių ir ore išsijungti, manydamas, kad nutūpė.

Skraidant su FPV akiniais rekomenduojama iš pradžių droną pakelti į saugų aukštį, kur nėra kliūčių, neužsidėjus akinių ir tik tuomet juos užsidėti ir skristi ne žemesniame aukštyje siekiant nesusidurti su kliūtimis. Svarbu atsiminti, kad pakilimo ir  nusileidimo metu užsidėjus akinius labai stipriai apribojamas matymo laukas ir visai paprasta nepastebėti kliūties.

Sugedus kompasui arba GPS imtuvui dronas vietoje to, kad ramiai kabotų vienoje vietoje, gali savarankiškai pradėti sukti aplink tašką vis didėjančius ratus. Tokiu atveju reikia perjungti droną į rankinį režimą ir kuo greičiau nutupdyti arba, jei nėra galimybės įjungti rankinį režimą, reikėtų neleisti dronui kaboti vienoje vietoje, bet skraidinti viena kryptimi ir pasistengti kuo greičiau nutupdyti.

Su DJI dronais patartina skraidyti tik prisijungus prie savo DJI paskyros. Įvykus drono gedimui programėlėje išsaugoti įrašai padeda nustatyti gedimo priežastį.

Jei dronui galioja gamintojo garantija, patartina patiems neardyti ir nebandyti remontuoti drono. Net jei gedimas bus dėl gamintojo kaltės, garantija nebegalios, nes dronas buvo ardytas.

Jei dronas nekyla, verčiasi į vieną šoną, pasitikrinkite ar teisingai uždėjote propelerius. Drono 4 propeleriai nėra vienodi: 2 mentės pakreiptos į vieną pusę, 2 – į kitą. Propeleriai turi užsidėti lengvai, jei taip nėra – ne tie propeleriai.

Kiekviena valstybė turi skirtingas dronų naudojimo taisykles. Prieš imant droną į kelionę verta pasidomėti, kas draudžiamas ir kas leistina šalyje, į kurią vykstama. Droną patartina skraidinti rankiniame bagaže, o akumuliatorius būtina vežtis rankiniame bagaže specialiuose apsauginiuose maišeliuose.